top1

ביקורו של פקצ'וק רינפוצ'ה בדצמבר

 "תרגול דהרמה: הדבר האמיתי"        

223728 285806914864432 1314120218 n

לימוד ותרגול מדיטציה עם

פקצ'וק רינפוצ'ה

מורה בכיר במסורת הבודהיזם הטיבטי

פעילות זו נסגרה. לפעילויות עדכניות לחצו כאן >> 

8-6 בדצמבר (ימים חמישי עד שבת) בקיבוץ תובל

הלימוד יתקיים באנגלית

רבים מגיעים לתרגול הבודהה-דהרמה מתוך רצון לחולל שינוי לטובה בחייהם, אך באיזו מידה עולה הדבר בידינו? באיזו מידה אנו מניחים לדהרמה לפעול את פעולתה ולשנות אותנו, ובאיזו מידה אנו מרמים את עצמנו, ומנצלים את הדהרמה כדי לחזק את השקפותינו על עצמנו ועל העולם, הגורמות סבל לנו ולזולתנו?

במהלך הריטריט נלמד כיצד לזהות את קשיינו ולעבוד עימם ישירות, כיצד להשתחרר מהתחושה המתמדת כי עלינו להיות שונים ממי שהננו, וכיצד להפוך למתרגלים אותנטיים.

אודות המורה:
פקצ'וק רינפוצ'ה הינו מורה טיבטי צעיר, ששיעוריו מתאפיינים בישירות מרעננת. הוא משלב בין גישה המותאמת לאופי המתרגלים בני-זמננו, לבין ההכשרה המסורתית והיסודית שקיבל על פי מסורת הבודהיזם הטיבטי. רינפוצ'ה השלים את לימודיו בשדרה (אוניברסיטה בודהיסטית) בגיל צעיר, והוכשר כמורה על ידי שניים מגדולי המאסטרים של המאה ה-20: טולקו אורגיין רינפוצ'ה וניושול קן רינפוצ'ה.  פקצ'וק רינפוצ'ה מלמד בכל רחבי העולם, וזהו ביקורו הרביעי בישראל.

 


מידע על הריטריט והרשמה

שימו לב: על מנת להשתתף בריטריט יש להרשם לא יאוחר מתאריך 20 בנובמבר. הרשמה מאוחרת יותר עשויה להיות כרוכה בעלויות גבוהות.

מיקום הריטריט: אירוח כפרי בקיבוץ תובל. מפת ההגעה >> 
תחילת הריטריט: יום חמישי, 6 בדצמבר, הרשמה לחדרים: משעה 9:00. הרצאה ראשונה: בשעה 11:00.
סיום הריטריט: יום שבת, 8 בדצמבר, בשעה 19:00.

השתתפות מלאהביקור של מאסטר ברמתו של פקצ'וק רינפוצ'ה הוא אירוע מיוחד, המהווה הזדמנות לשיפור משמעותי ברמת התרגול. אנו מבקשים מאוד לעשות מאמץ ולהגיע לריטריט כולו החל מיום חמישי בבוקר. השתתפות חלקית פוגעת ברמת ההעמקה המתאפשרת לשאר המתרגלים, ומקשה על המשתתף להפיק את המירב מהריטריט. אם אינכם יכולים בשום אופן להגיע לכל שלושת הימים, צרו עמנו קשר

 


מידע נוסף

אישור ההגעה: כל הנרשמים מתבקשים לאשר סופית את הגעתם עד לתאריך 20 בנובמבר בטלפון או באימייל.

ביקור קצר: המעוניינים להגיע לביקור קצר מתבקשים לעשות זאת אך ורק בשבת אחר הצהריים. אין להגיע לביקור חטוף במהלך הריטריט על מנת לא להפריע לרצף התרגול. 

כללי התנהגות במהלך הריטריט:

  • המשתתפים מתבקשים לשמור על אווירה שקטה המעודדת תרגול, להמנע משיחות קולניות בהפסקות בין ההרצאות, בחדר אוכל, מסביב לבנין בחדרים ובקרבתם. נא להקפיד על השקטת טלפונים ניידים.
  • חל איסור מוחלט על שימוש בסמים ואלכוהול.
  • יש להמנע מעישון בקרבת מתרגלים אחרים ובקרבת אולם המדיטציה.
  • הורים עם ילדים מתבקשים לשבת בשורות האחרונות ולדאוג למינימום הפרעות בזמן השיעורים

תנאי לינה: ישנה אפשרות לינה בחדר יחיד או בחדר משותף ובו עד 4 אנשים.  שיבוץ לחדרים יעשה לפי הנתונים שתזינו בטופס ההרשמה. שימו לב כי עלות ההשתתפות תלויה בתנאי הלינה שתבחרו.

ארוחות: נבשל שלוש ארוחות צימחוניות פשוטות ומזינות. במקום תפעל פינת תה וקפה. הכנת הארוחות תבוצע על ידי המשתתפים על פי תורנויות שיקבעו במקום.

תורנויות: כחלק מן הפעילות המדיטטיבית ועל מנת לאפשר את קיום שגרת הריטריט הסדירה, יתבקשו כל המשתתפים לקחת חלק בעבודות שונות כמו בישול, שטיפת כלים, נקיון וסדר באולם ההרצאות, הקפטריה והשרותים. התורניות לא יפריעו להשתתפות בהרצאות.

מה להביא: יש להביא בגדים חמים, כלי רחצה, כריות מדיטציה אישיות, שעון מעורר.

החדרים מצוידים בכלי מיטה, מגבת וסבון רחצה, ויש בהם מטבחון בסיסי.

הרצאות פומביות: בנוסף לריטריט, נקיים הרצאה פומבית אחת או שתיים עם פקצ'וק רינפוצ'ה. מידע אודות נושא, מקום ומועד יפורסם בהמשך. אנו מקווים שהרצאות אלה יתנו הזדמנות לאלה שאינם יכולים להגיע לריטריט לפגוש את רינפוצ'ה.

 

דף הבית ארכיון ביקורו של פקצ'וק רינפוצ'ה בדצמבר